• STAFF ROSTER

    2018-2019

     

    Heidi Jenkins, Principal                                    Kerri Goldner, Office Manager

                236-3418                                                         236-3415

    Lisa Deen, Associate P                                      Greta Stednick, Secretary

                236-6297                                                         236-3416

     

               

                Joby McGowan                                                 Kindergarten                            Room 17

                Rebecca Reid                                                    Kindergarten                            Room 15

                Regina Park                                                    Kindergarten                            Room 19

               

                Cathy Dugovich                                                Grade 1                                                Room 13

                Kristy Diederich                                                Grade 1                                                Room 16

                Kristina Getty                                                  Grade 1                                                Room 18

                           

                Jennifer Witz                                                   Grade 2                                    Room 11

                Jessica Olson                                                   Grade 2                                    Room 14                                  

                Jon Davis                                                       Grade 2                                    Room 12                      

               

                Michael Aguilera                                              Grade 3                                    Room 20

                Lucy Anderson                                                  Grade 3                                    Room 22

                Angela McCann                                                 Grade 3                                    Room 23

                Heather McLyman                                            Grade 3 - HiCap                       Room 24

                                                                           

                Amber Bobst                                                    Grade 4 - HiCap                       Room 28

                Lisa Pepple                                                       Grade 4                                    Room 25

                Michelle Pettigrew                                           Grade 4                                    Room 26

                Ashlie Selden                                                  Grade 4                                    Portable 1

                                                                                                                                       

                Anna Artz                                                        Grade 5                                Room 30          

                Katy Best                                                         Grade 5                                    Room 31

                Katie Knowles                                                   Grade 5                                    Room 32

                Elizabeth Holland                                             Grade 5                                    Room 27                                              

                Amanda Higgins                                    Learning Support Program                    Room 318        

                Debbie Urman                                      Special Education (Resource Room)       Room 21          

                 

                 Angela Carey                                      Music                                                   Room 29

                 Matthew Goltz                                     Spanish                                                Portable 1

                 Denise Knopp                                     Speech & Language                               Room 316

                Dawn Winters                                      Psychologist                                         Room 318

                Tani Lindquist                                      Physical Education                               Gym

                Nicole Nelson                                      Physical Therapist                               Room 315

                Julie Mattson                                      Counselor                                             Room 314

                Susan Menchel                                     Nurse                                                   Health Room

                Tyler Stevens                                      Music                                                   Room 29

                Erica Ottesen                                      Librarian                                             Library

                Shannon Wiese                                 Occupational Therapist                        Room 315

                Kelly Tran                                            Art                                                      Portable 2                               

                Lisa Clark                                             Parapro/Playground Supervisor

                Pak Cheung                                            Parapro/Playground Supervisor

                Aeon Gaines                                            Parapro/Playground Supervisor

                Virginia Imani                                       Parapro/Playground Supervisor

                Karin Kerrigan                                      Parapro/Playground Supervisor

                Danette Marie                                      Parapro/Playground Supervisor

                Anna Morzinski                                     Parapro (RR)    

                Karen Nguyen                                       Parapro/Lunchroom/Playground Supervisor

                Kyle O’Malley                                       Parapro (RR)

                Kelly Panelli                                          Parapro(RR)

                 Jessie Robinson                                  Parapro/Playground Supervisor

                Sarah Shuholm                                    Parapro/Playground Supervisor

                Rhonda Schweinhart                                           Parapro (LSP)                                  

                          

                John Sutherin                                      Technology Specialist

               

                TOSA’s

               Katy Gibson                                         Instructional Coach

                Julie Newcomer                                   PEP                                                       Primary LSP Room       

                Julie Hovind                                         Technology TOSA (Gr. 3-5)                  Lab

                Erin Wilson                                          ELL                                                      Primary LSP Room

                Kara Millsap                                         Technology TOSA (Gr. K-2)                  Lab

               

                                       

                Bob Hanson                                          Head Custodian                                                                                                                                                       Juan  Ngo                               Night Custodian

     

    CHARTWELL’S EMPLOYEES               

     

    Suh-Jen Tsaur             Laura Sinnema                   Larisa Dalakian